Słomki do napojów


Wbrew temu, co mogłoby się wydawać słomki i rurki do napojów nie są wynalazkiem XX, ani nawet XIX wieku. Ludzkość korzysta z nich od zarania dziejów. Piersi byli Sumerowie, którzy sięgali po słomki do drinków, aby uniknąć wypijania stałych zanieczyszczeń po fermentacji podczas picia piwa. Na przestrzeni wieków rurki do napojów różniły się nie tylko zastosowaniem i formą, ale również surowcami, z jakich były wytwarzane. Pierwsze słomki do napojów „produkowano” ze słomy, dzięki czemu były przyjazne dla środowiska i w pełni biodegradowalne. Z czasem eko słomki zostały zastąpione przez rurki produkowane z tworzyw sztucznych, które na powrót ustępują miejsca produktom ekologicznym, takim jak słomki z papieru czy innych tworzyw biodegradowalnych. Za sprawą nowych trendów słomka do napojów na powrót staje się przyjazna dla środowiska, jednocześnie nie przestając być przyjemną w użytkowaniu.


Słomki do drinków i napojów, słomki do koktajli


Sączenie drinka przez słomkę to swoisty rytuał, na który składa się rozgniatanie miąższu cytryny, mieszanie kolorowych warstw napoju, mącenie cukru trzcinowego opadającego na dno szklanki, a także przygryzanie i rolowanie słomki w palcach – czynności, bez których przyjemność popijania drinka byłaby niekompletna. Słomka i drink to pojęcia tak silnie z sobą powiązane, że wprost nierozerwalne. O ile możemy sobie wyobrazić słomkę bez drinka, o tyle drinka bez słomki już nie... A co z szejkami? Koktajlami owocowymi? Czy bycie eco friendly oznacza rezygnację z wszystkich tych „drobnych przyjemności”? Czy w trosce o środowisko naturalne naprawdę musimy zrezygnować ze słomki do koktajli? Niekoniecznie!


Rurki i słomki do napojów występują w dziesiątkach różnych odmian – od wyrobów jednorazowych, aż po słomki do napojów wielorazowego użytku. Część z nich wciąż produkuje się z niebiodegradowalnych tworzyw sztucznych, inne powstają ze szkła, metalu, papieru, a nawet makaronu. Naszą specjalnością są papierowe słomki do napojów – produkty, które charakteryzują się oryginalnym wyglądem i wysoką funkcjonalnością, a jednocześnie nie przyczyniają się do zanieczyszczania ekosystemu. W ofercie posiadamy również słomki do koktajli o takich samych właściwościach. To sprawia, że każda nasza słomka do napojów, koktajli i shake’ów jeszcze lepiej wpisuje się w oczekiwania użytkownika, jednocześnie w pełni odpowiadając na potrzeby środowiska naturalnego.


Słomka czy rurka?


Słomka do picia drinka? A może rurka? Zagorzały spór między zwolennikami słomek i rurek do napojów wciąż trwa. Tymczasem marka Strawzzy nie ustaje w wysiłkach, aby jednym i drugim dostarczać ekologiczne wyroby najwyższej jakości. I tak, w naszym asortymencie słomka do drinka sąsiaduje z rurką, a rurka do picia ze słomką. Dlatego na pytanie o to, czy słomka czy rurka odpowiadamy prosto – Strawzzy!


Każda zaprojektowana i wykonana przez nas słomka do picia drinka to produkt najwyższej jakości, a co równie ważne wyrób przyjazny zarówno dla użytkownika, jak i środowiska naturalnego. Dlatego niezależnie od tego, czy słomka do drinka czy jednak rurka, postaw na produkty Strawzzy i przekonaj się jak przyjemne jest ich użytkowanie.


Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszymi wyrobami wszystkich miłośników rurek do napojów – zarówno tych, którzy nie potrafią sobie wyobrazić drinka bez słomki, jak i tych, którzy tego drinka serwują. Po ekologiczne słomki zapraszamy również miłośników koktajli i świeżych soków owocowych. Ekologiczna słomka do napojów to doskonały produkt zarówno dla branży HoReCa, jak i gospodarstw domowych!

rurki do napojów