biodegradowalne słomki

Biodegradowalne słomki do picia

Wszystkie nasze słomki polipropylenowe wykonujemy na zamówienie klienta.

Nasze możliwości produkcyjne bio słomek to:

rodzaje – proste
– kolankowane (tylko PLA)
– zapakowane indywidualnie w papier lub folię (również kompostowalną)
– z nadrukiem
– z łyżeczką
– do aplikacji do kartoników
średnice 4-8mm
długości 100-300mm
pakowanie w opakowania zbiorcze (torby lub kartony)
w kartoniki do sprzedaży detalicznej
podstawowe kolory biały, czarny, zielony
(możliwość zamówienia innych kolorów)

Podążając za nowymi trendami w opakowaniach dotyczącymi ekologii, kilka lat temu zdecydowaliśmy się na wprowadzenie bio słomek.

Podążając za nowymi trendami w opakowaniach dotyczącymi ekologii, kilka lat temu zdecydowaliśmy się na wprowadzenie bio słomek. W naszej ofercie znajdą Państwo aż 3 rodzaje rurek kompostowalnych, które wyprodukowane są z najnowocześniejszych bio materiałów na rynku.

Rurki kompostowalne to interesująca alternatywa dla tych, którzy nie są w stanie zaakceptować papierowych słomek do napojów. Pod względem struktury wyrobu, słomki te są podobne do tradycyjnych plastikowych lecz ze względu na użyty surowiec, produkt ten bezpiecznie zdegraduje w środowisku naturalnym, nie pozostawiając po sobie śladu. Produkty biodegradowalne/ kompostowalne w przeciwieństwie do rurek papierowych, nie namakają pozostawione w napoju nawet kilka godzin co na pewno docenią użytkownicy, szczególnie dzieci bowiem doświadczenia pokazują, że przeciętne dziecko do spożycia napoju wykorzystuje co najmniej dwie eko rurki z papieru – wynika to z tendencji do gryzienia słomki podczas picia.

Bio słomka do napojów z PLA

Najbardziej pożądaną grupą polimerów spełniającą warunki nowych trendów w ekologii są biodegradowalne surowce pozyskiwane ze źródeł odnawialnych, wśród których znajduje się PLA.

PLA poliaktyd lub poli (kwas mlekowy) jest najpopularniejszym, a zarazem najtańszym biodegradowalnym materiałem wytworzonym z surowców naturalnych jak kukurydza czy buraki cukrowe. Bio – surowiec uzyskiwany jest dzięki bakterii Lactobacillus w procesie fermentacji cukrów, a następnie polimeryzacji.
Obecnie, do produkcji naszych słomek kompostowalnych z PLA wykorzystujemy surowce które posiadają certyfikat kompostowalności przemysłowej ’ zgodnej z normą ISO 13432 ,,Wymagania dotyczące opakowań przydatnych do odzysku przez kompostowanie i biodegradację’’.

Biodegradowalne słomki do napojów z PHA

Dla naszych bardziej wymagających klientów oferujemy rurki kompostowalne PHA- polihydroksyalkanian.
Polihydroksyalkaniany, PHA produkuje się monomerów wytwarzanych są przez bakterie w procesie fermentacji cukrów lub lipidów.
Używany przez nas PHA został przebadany w międzynarodowym laboratorium na zgodność z normą ISO 13432 ,,Wymagania dotyczące opakowań przydatnych do odzysku przez kompostowanie i biodegradację’’ i uzyskał certyfikat kompostowalności przemysłowej, kompostowalności w kompostowniku przydomowym, biodegradacji w wodzie morskiej jak i również w glebie.
W 2021 roku otrzymaliśmy własny certyfikat ,,compost industrial’’ i ,,compost home’’ na rurki PHA.

Słomki bio do napojów z PBS

PBS czyli bursztynian polibutylenu jest surowcem biopochodnym i biodegradowalnym/ kompostowalnym zarówno w instalacjach przemysłowych jak i kompostownikach przydomowych.
PBS uzyskiwany jest z surowców naturalnych jak kukurydza czy trzcina cukrowa.
Używany przez nas surowiec z grupy PBS jest biodegradowalny zarówno w wodzie morskiej jak i glebie.